Děti

Feldenkraisova® metoda (FM) je komplexní přístup k přirozenému procesu učení. Učení se prostřednictvím těla a jeho pohybu v prostoru, které obecně umožňuje dospělým i dětem zvyšovat kvalitu života.

Při individuálních lekcích FM pro děti:

Pracujeme s dětmi dotekem a pohybem tak, abychom rozvíjeli společně s vámi, rodiči, jejich potenciál ve všech oblastech jejich života (motorické, kognitivní, sociální, emocionální, …).

Potkáváme se s dětmi všech věkových kategorií v jejich aktuální potřebě nezávisle na jejich schopnostech, dovednostech a diagnózách.Doprovázíme děti se specifickými potřebami (DMO, PAS, DS, ADHD), s kombinovaným tělesným a mentálním postižením a děti bez diagnóz.

Učíme se spolu…

Jak probíhají individuální lekce FM pro děti?

Každá jinak, v závislosti na potřebách dítěte a rodiče. Obecně při nich ale dítě prozkoumává, co cítí, jak dýchá, jak se hýbe, kde se nachází v prostoru, …. a má dostatek času ke vnímání právě prožívané situace.

Pro děti je to hra v pohybu, skrze kterou se přirozeně učí. Pro rodiče dětí je to proces prožívání a poznávání sebe sama na cestě se svým dítětem v bezpečném prostředí nedirektivního doteku, kterým jejich děti provází praktik FM.

Všichni se chceme radovat, objevovat, prožívat a učit se. Jestli mám talent na sport a dám gól v zápasu, nebo se pokouším přetočit ze zad na břicho a podaří se mi to, nehraje roli. Obojí může být stejná radost.

SEZNAM PRAKTIKŮ FM PRACUJÍCÍCH S DĚTMI:

Boťchová Lenka lenik007@ladymail.cz Praha, Beroun, Dobřichovice
Čechová Markéta info@telopatie.cz Praha
Doležalová Jana jana-ii@seznam.cz Jihlava
Horáčková Dana horackovadan@seznam.cz Zlín, Moravský Písek
Hrdličková Tereza tereza@feldenkrais.cz Klatovy
Krajíčková Bronislava brona.k@seznam.cz Praha
Lancová Petra feldenkrais.pel@gmail.com Třinec
Mustafina Natalia natusha.mustafina@gmail.com Poprad a okolí
Nejdlová Eliška info@eliska-feldenkrais.cz Plzeň
Oršošová Jana jana.orsosova@seznam.cz Řevnice
Oswaldová Petra petra.oswaldova@seznam.cz Praha